شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 20 در خدمت شما عزیزانیم

هم اکنون با ما تماس بگیرید :
0061-432-414-522

پرسش ونظرات خود را با ما در میان بگذارید
همراهی با ما

سوالات متداول غواصی

1.   غواصی برای همه

سایت ما به شما کمک خواهد کرد تا سفری به زیر آب داشته باشید و از جذابیتهای فراوان آن لذت ببرید و باشركت در دوره های آموزشی - تفریحی - غواصی در جزیره زیبای کیش ، سواحل زیبای مدیترانه در قبرس ، جزیره بالی در اندونزی ، جزیره فوکت در تایلند این فن را آموخته و با اخذ گواهینامه بین المللی در هر جای این کره پهناور به غواصی بپردازید.

شاید برای شما دنیای زیر آب ناشناخته باشد و بخواهید قبل از سفر به زیر آب به سوالاتتان پاسخ داده شود. من سعی خواهم کرد با توجه به اولین تجربه خودم وسوالاتی که برایم پیش آمده بود تعدادی سوال مطرح کرده و به آن پاسخ دهم:

2.   من از شنا، غواصی و دنیای زیر آب چیزی نمی دانم و هیچ تجهیزاتی ندارم !؟

نیازی به مهارت و یا تجهیزات غواصی نیست، ما تمام لوازم مورد نیاز غواصی را به تناسب اندام شما در اختیارتان می گذاریم مربیان مجرب غواصی SSI و PADI ،آموزش های اولیه غواصی را در عرض 45 دقیقه با استفاده ازطیف وسیعی از وسایل کمک آموزشی مانند فیلم و اسلاید های تصویری به شما خواهند داد. سپس شما قدم به قدم با همراهی یک مربی داخل آب شده، و از زیبائیهای زیر دریا لذت خواهید برد و سپس از آب خارج می شوید (شما در هر روز یک بار غواصی می کنید)

3.   آیا محدودیت سنی برای غواصی وجود دارد؟

هیچ محدودیت سنی برای غواصی کردن وجود ندارد, از آغاز 8 سالگی تا پایان 80 سالگی در هر سنی در صورت برخورداری از شرایط سلامت جسمی مورد نیاز، شما می توانید غواصی کنید !
دوره های گوناگون آموزش غواصی انجمن مربیان حرفه ای غواصی" پدی" و سازمان "اس اس آی "به صورت بسیار گسترده ای طراحی گردیده اند تا بتوانند طیف وسیعی از علاقه مندان به غواصی را با شرایط سنی و جسمانی خاصی پوشش دهند.

4.   چگونه می توانم غواصی را فرا بگیرم ؟

به آسانی ! شما با شرکت در دوره های کاملا خصوصی که طبق نیازهای شما و توسط مربی خصوصی برگزار میگردند شرکت نموده و زندگی جدیدی را آغاز نمائید این کلاسها در تمام طول سال قابل برگزاری می باشد و به صورت کاملا خصوصی و برای شما و بدون نیاز به رسیدن به حد نساب کلاس آموزشی می باشند حتی شما می توانید به همراه خانواده به غواصی بپردازید.

5.   آیا در پایان دوره آموزشی گواهینامه ای نیز دریافت خواهم کرد ؟

بله ! شما در پایان دوره و پس از موفقیت در آزمون مفتخر به دریافت گواهینامه بین المللی غواصی SSI و یا PADI خواهید گردید و پس از آن می توانید در کلیه مراکز غواصی در جهان مراجعه و غواصی کنید

6.   آیا گواهینامه دریافتی معتبر است ؟

بله ! دوره ای که شما در آن شرکت کرده و مفتخر به در یافت گواهینامه آن شده اید شناخته شده ترین دوره و معتبر ترین گواهینامه غواصی در سطح بین المللی است شما با مراجعه به سایتهای www.Divessi.com و www.Padi.com و دیگر سایتهای غواصی به صحت این موضوع پی خواهید برد همچنین كلیه دوره های آموزشی غواصی SSI و PADI مورد تائید شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی ، فدراسیون غواصی اروپا و با استانداردهای سازمان استاندارد جهانی می باشد.

7.   گواهینامه من از کجا صادر و کی به دستم خواهد رسید؟

گواهینامه شما پس از ارسال مدارک مورد نیاز ، بازنگری و ارزشیابی کیفی از انجمن مربیان حرفه ای غواصی SSI یا PADI صادر و مابین یک تا یک ماه و نیم بعد از اتمام دوره به دستتان خواهد رسیدگواهینامه ها بر حسب کشوری که دوره در آن برگزار شده است از سوی سرویس سنتر آن ناحیه جغرافیائی صادر میگرددکشور ما ایران در منطقه خاور میانه قرار گرفته است و گواهینامه های این منطقه از کشور انگلستان و یا استرالیا که سرویس دهی این منطقه را بر عهده دارد صادر میگردد.

8.   موسسات آموزشی دیگر چه ؟ کدام بهتر است ؟

کلیه موسسات آموزش غواصی در راستای گسترش غواصی گام بر میدارند و این نظامهای آموزشی موسسات مختلف می باشند که با رعایت کیفیت آموزشی ، روش تدریس، بروز بودن و پایبندی به استانداردها و نکات ایمنی اعتبار آن موسسه را حفظ می نمایند.اما لازم به ذکر است که در عصر تکنولوژی مسلما برنده آن است که با تکنولوژی و فن آوری روز هم گام باشدمطمائناَ شما با مطالعه و پژوهشی مختصر در دنیای اینترنت می توانید بهترین موسسه و نظام آموزشی غواصی را بیابید.

9.   آیا فرصتهای شغلی در زمینه غواصی نیز در ایران و یا در کشورهای دیگر فراهم است؟

مسلما بله ، غواصی به عنوان یکی از شاخه های اکو توریست از رونق خوبی برخوردار است اما متاسفانه کشور ما در این زمینه هنوز آنطور که باید و شاید پیشرفت ننموده و از فرصتهای بسیار اندکی برخوردار می باشد اما شما در صورت تکمیل دوره های آموزشی و دستیابی به درجات بالای حرفه ای در این رشته می توانید از فرصتهای بسیار طلائی کاری در کشورهائی که در این زمینه برخوردار می باشند نهایت استفاده را ببرید. اکنون شما برای اولین بار می توانید در کلاسهای آموزش مربی ما که به زبان فارسی برگزار می گردند شرکت و یا توسط ما پس از دریافت موارد پیش نیاز جهت شرکت در دوره های غواصی صنعتی به آموزشگاههای مربوطه معرفی گردید.

10.   در باره غواصی صنعتی چه ؟ آیا شما می توانید جوشکاری و برشکاری زیر آب را به من آموزش دهید ؟

خیر ، ما قابلیت آموزش غواصی صنعتی را نداریم ، اما با توجه به نیاز روز افزون به غواصان صنعتی و نیز علاقه بسیاری از دوستداران این رشته می توانم شما را به آموزشگاههای این رشته در کشور مالزی معرفی نمایم. البته پیش نیاز ورود به غواصی صنعتی ، موفقیت در دوره های غواصی تفریحی و در دست داشتن گواهینامه دایو مستر می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به من ایمیل بزنید.

11.   آیا این امکان وجود دارد که در هر زمانی از سال غواصی کنم ؟

بله ! آبهای گرم و نیلگون خلیج فارس ،سواحل زیبای مدیترانه در قبرس وسواحل اقیانوس هند و آرام بخصوص سواحل رویائی جزیره بهشتی بالی می توانند مکان مناسبی برای غواصی در طول سال باشند . البته به شرطی که اوضاع دریائی مساعد باشد.

12.   پرداخت شهریه به چه صورت خواهد بود ؟

خوشبختانه ما با همکاری آژانس هواپیمایی صبای هما وابسته به ایران ایر و شرکت خدمات گردشگری آسمان قبرس در کشور قبرس و دانشگاه غواصی مدیترانه شرقی اقدام به برگزاری تورهای آموزشی تفریحی کردیم که شما با مراجعه به بخش ثبت نام سایت و یا با مراجعه با آژانس صبای هما میتوانید با پرداخت مبلغ تور اقدام به ثبت نام بکنید.
برای جزیره کیش شما میتوانید تور خود را از آژانس صبای هما گرفته و شهریه غواصی را با توجه به جدول شهریه کیش به صورت نقدی درکلوپ دریایی شایانکیش پرداخت نمایید.

13.   آیا تبدیل مدارک دیگر آموزشگاهها به یکدیگر امکانپذیر است ؟ چگونه ؟

انجمن مربیان حرفه ای غواصی از کلیه اشخاص غواص با تجربه قبلی استقبال می نماید . اما قبل از اقدام به هرگونه فعالیت غواصی می بایست 1- اعتبار مدارک موجود 2- ارزشیابی آموزشی، محرز گردد.به این ترتیب که شما در صورت در دست داشتن گواهینامه غواصی و دفترچه ثبت غوص از آموزشگاههای دیگر می توانید جهت انجام غوص آزمایشی به ما مراجعه نموده و در صورت موفقیت در آزمون ارزیابی آموزشی مفتخر به دریافت گواهینامه مطابق با رده آموزشی خود گردید.

14.   آیا فعالیتهای غواصی شما تحت پوشش بیمه می باشد ؟

بله، کلیه فعالیتهای غواصی آموزشی و تفریحی ما تحت پوشش بیمه نامه غواصی DAN بوده که در سراسر آبهای جهان حامی فعالیتهای تفریحی / آموزشی ما خواهد بود.

 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
 
موافق
اولین کسی باشید که مخالفت می کند
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
      ارسال
نمایش 0 نظر مرتب سازی

اولین کسی باشید که نظر می دهد سئوالات متداول
0061 432 414 522 info@ghavas.com
آژانس صبای هما
تهران - شهرک اکباتان - خیابان شهید نفیسی - پلاک45 - طبقه 2