شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 20 در خدمت شما عزیزانیم

هم اکنون با ما تماس بگیرید :
0061-432-414-522

پرسش ونظرات خود را با ما در میان بگذارید
همراهی با ما

تورغواصی آموزشی و تفریحی ( اندونزی بالی)

کليه دوره های آموزشی شامل موارد زير ميگردند:

گواهينامه بين المللی، ترانسفر، پذيرائي نهار و نوشيدنی، بيمه، تجهيزات غواصی

لذت غواصی در آبهای اقیانوس آرام و هند و در کنار مجرب ترین مربیان ایرانی و خارجی با امکاناتی بی نظیر

سايتهای غواصی جزيره بالی

هر کدام از این سایتها به دلیل جذابیتهای فراوان پذیرای غواصان کشورهای مختلف می باشد :

تولامبن (Tulamben)

تولامبن در شمال شرقي جزيره بالي قرارگرفته است. در شرقي ترين نقطه تولامبن نيز مشهور ترين سايت غواصي جزيره بالي، ديواره 60 متري تولامبن غواصان را به خود فرا ميخواند.
پوشش اين ديواره مرجانهايي بي نظير با قدمت هزاران ساله ميباشند. در عمق 27 متري همين ديواره گرگانيائي به چشم ميخورد که شايد عکسهايش را در مجلات ديده باشيد اين گرگنياي عظيم الجثه 3 مترو نيم ارتفاع و 2متر عرض داشته و با رنگ صورتي خود تاکنون ميزبان مليونها مشتاق از سراسر جهان بوده است.
در جنوب شرقي همين ديواره و در عمق 40 متري Batu Kelebit با بهترين وسعت ديد در منطقه، واقع شده است. در اين ريف زيبا نيز شما ميتوانيد به تماشاي کوسههاي سر چکشي بسيار بزرگ بنشينيد.
مانتاريها نيز از ميزبانان شماخواهند بود که از آبهاي عميق اقيانوس آرام به اينجا ميآيند. شما نيز ميتوانيد درتمامي طول سال به غير از دسامبر تا مارس به ديدارشان برويد.

کشتی مغروق (Us Liberty)

این کشتی به فاصله فقط 30 متر ازساحل و در عمق 3 تا28 مترياقیانوس آرام به خواب رفته است ! اين کشتي 120 متري در11 ژانويه 1942 توسط نيروي دريايي ژاپني و با شليک اژدر هدف واقع شد و پس از تلاش بسيار کاپيتان و خدمه براي جلوگيري از غرق شدن در ساحل تولامبن به گل نشست. البته به گل نشستن اين شناور درسال 1963، با فوران آتشفشان گونانگ آگونگ و جاري شدن مواد مذاب به پايان رسيد و بههمراه سيل مذاب اين شناور به دريا بازگشت. اکنون بدنه اين مغروق پوشيده از مرجانهاو يکي از زيباترين سايتهاي غواصي بالي ميباشد.
دسترسي به سايت از طريق ساحل به آساني ممکن است. شما در عمق 20 متري شاهد خورشيد ماهيان بسيار بزرگ،باراکودا و ناپليون خواهيد بود. همچنين اين سايت براي غواصي در شب بسيار مناسب است.

آموک بي -کندي داسا (Amuk Bay - Candi Dasa)

این سایت در منطقه ای به همین نام قرار گرفته است .به فاصله 3 کيلومتري جنوب شرق آموک بي کندي داسا و در عمق 32 متري مجموعهاي از صخرهها و شکافهاي زير آبي به پهناي 100متر به چشم ميخورد،جريان شديد آب (تا 5 گره) در اين منطقه، غواصي را مختص به افرادبا تجربه نموده است. غواصي در جريان شديد دره Tepekong فراموش ناشدني است .
در اين سايت شما کوسههاي وايت تيپ را به آساني ملاقات خواهيد نمود ودر دستههاي بسيار بزرگ باراکودا ناپديد خواهيد گرديد. در شمال و شرق همين نقطه ودر عمق 25 متري سنگ فرشي وسيع از مرجانهاي طبقاتي و ماهيان تروپيکال به ميزباني شمانشستهاند. ماهياني از قبيل سنگسر زرد، آنجل و پروانه ماهيان نيز از ساکنان اين ريف بسيار زيبا ميباشند. وسعت ديد در اين سايت 20 متر بوده و اين سايت براي غواصي درتمامي طول سال به غير از ژوئن تا سپتامبر مناسب است.

جزاير نوسالمبونگان ونوسا پنیدا ( Nusa Lembongan and Nusa Penida)

در ريفهااطراف اين دو جزيره شما ميتوانيد بزرگترين آبزيان جهان را ديده و با آنها به غواصي بپردازيد.اين دو جزيره که در جنوب شرقي بالي واقع گرديدهاند نيز از بهترين سايتهاي غواصي بوده و دسترسي به آنها نيز آسان ميباشد.در اينجا خورشيد ماهي اقيانوسي و يامولامولا را ميتوان ديد که از پلنگتونها و يا عروس دريايي تغذيه مينمايند.

پد (Ped)

در شمال جزيره Nusa Penida نيز Ped مشهورترين سايت بوده و از آنجاييکه جريان آب در اينجا ملايم تر است، مرجانهاي طبقاتي فرصت خوبي براي رشد و گسترش در بستر 20 تا 40 متري اين ناحيه يافتهاند. دراين سايت مانتاريها و شِورون باراکوداهابه ميزباني شما آمده و مناظربديعي را خلق مينمايند. در بستر همين سايت نيز گرگانيا و اسفنجهاي خارق العادهاي ديده ميشوند. تايتن تريگر، موري ايلها وآنجل امپراتور نيز از ساکنان اصلي و خاص اين ريف بسيار زيبا ميباشند.

نقطه آبی (Blue Point)

اين سايت بسيار زيبا و کم عمق نيز از نقاط بسيار مناسب براي غواصي در شب و اسنورکلينگ در نزديکي جزاير Lembongan و Nusa Penida مي باشد. در اين سايت شما شانس ملاقات کوسههاي وايت تيپ، بلک تيپ و همچنين مولامولاها را خواهيد داشت. اين ريف کم عمق ديدنيهاي بيش از عمق 12 مترياش را به شما ارائه خواهد داد. در اين سايت هم شماميتوانيد آزادانه در تمامي طول سال بغير از ماه ژوئن تا سپتامبر به غواصي بپردازيد.

0061 432 414 522 info@ghavas.com
آژانس صبای هما
تهران - شهرک اکباتان - خیابان شهید نفیسی - پلاک45 - طبقه 2